درباره مدرسه

پیش دبستان و دبستان پسرانه نشاط علم پویا تنها مدرسه ابتدایی مهارت محور با رویکرد کوچینگ آموزشی در ایران می باشد.

موسس این مدرسه سرکار خانم دکتر زهرا نوروزی با 39 سال سابقه مدیریت به طور اختصاصی در مقطع ابتدایی و مدرک دکترای مدیریت آموزشی می باشد.

این مجموعه با بهره گیری از اصول و روش های نوین روانشناسی در پی ایجاد تلفیق آموزش دروس با مهارت محوری در دانش آموزان 6 تا 12 سال است.

نماد مجموعه الماس است که همانا پیام آور قدرت و روشنایی و در کلام یونانی به مفهوم من مطیع می سازم است. بهره گیری از آموزگاران و متخصصان آموزش که آگاه به اصول کوچینگ آموزشی هستند و نیز تاکید بر یادگیری عمیق مفاهیم درسی که در پی آن شناخت مهارت های فردی می باشد،اصل اساسی این مجموعه می باشد.

در سیستم آموزشی این مرکز وا ژه ای به عنوان تکلیف برای دانش آموزان معنای لذت بخش دارد و دروس آموزشی و مهارتی در مدرسه انجام می پذیرد.

همچنین این مجموعه با بهره گیری از از روانشناسان مجرب و متخصص، متد ویژه و منحصر به فردی در تربیت و پرورش دانش آموزان دارد که این هدف از طریق آزمون استعداد و هوش ریون، آزمون رغبت سنج هالند و آزمون انواع هوش گاردنر وآزمون ارزش های گالوپ انجام می شود. این چهار آزمون کاربردی در مرکز آموزشی نشاط علم پویا است که با توجه به مفاهیم روانشناسی مثبت گرا درون مایه ی آموزه های ماست.

برگزاری جلسات مستمر با والدین و برگزاری سلسله کارگاه های آموزشی با ایشان از جمله فعالیت های بخش روانشناسی و مشاوره مرکز است.

نشاط علم پویا مسئولیت خود را در فراهم آوردن محیطی پویا ، یادگیرنده و اخلاق مدار می داند که دانش آموزان قدم در مسیر شکوفایی بگذارند.

ماموریت مرکز آموزشی نشاط علم پویا پرورش افرادی مدیر، آفریننده و خلاق است که هر کدام سرآغاز سرودی تازه در دنیا هستند. الماس هایی ناب که مسیر موفقیتشان را خود کشف می کنند و قدم در راه رشد فردی می گذارند و به بهترین خود می رسند و می درخشند.

اهم فعالیت های یاددهی-یادگیری دوران دبستان نشاط علم پویا :
توجه به تفاوت های فردی، متناسب بودن حجم تکالیف بازمان انجام و سن کودک،به کارگیری روشهای جذاب ونوین برای انتقال مفاهیم و آموزش،بهره گیری ازمعلمین متخصص باتجربه وخلاق،تهیه وتدوین تقویم اجرایی،ارائه دومرحله نتایج ارزشیابی توصیفی(کیفی)،ارتباط با اولیاء ازطریق دفترثبت فعالیت ها وکانال های مجازی وارائه گزارش روزانه ازفعالیت های آموزشی وپرورشی،برگزاری کلاس زبان انگلیسی، ،برگزاری کلاس های آموزشی تکمیلی هنر(خوشنویسی ونقاشی و…) زیرنظر کارشناس انجمن خوشنویسان ومربی متخصص،تشکیل کلاس کامپیوتر با رویکرد تقویت مهارت های رفتاری، دیداری، گفتاری، تجسمی، نگارشی، دست ورزی و پرسشگری و پژوهش ، شرکت درمسابقات علمی وفرهنگی-ورزشی،برگزاری اردوهای هدفمند به رویکرد آموزش رفتارهای جمعی و شکل گیری ششخصیت مستقل،آموزش چرتکه با هدف بهبود درک مفاهیم ریاضی- افزایش ظرفیت ذهن و مهارت های نظیر مدیریت زمان ، تمرکز و توانایی حل مسأله و… ،تشکیل دپارتمان ریاضی وشرکت درمسابقات ریاضیات کانگورو،برگزاری کلاس مهارت های زندگی درقالب کارگاه های مشاوره بارویکردتربیت ، پرورش و تقویت مهارت های دانش آموزان،برگزاری کلاس های ورزشی باتوجه به اثرات مثبت ورزش درروح وجسم دانش آموزان درزنگ های اختصاصی توسط مربی متخصص ( مدرسه فوتبال و… ) و انجام ورزش درمراسم آغازین صبح،برگزاری کلاس مهندسی خلاقیت، رباتیک و تقویت مهـارت حل مسئله به روش خلاق در دانش آموزان و خودباوری ، گسترش ارتباطات اجتماعی.